15 fő gyöngyöspatai lakosnak ajánl fel munkát Boldvai László, az MSZP OGY. képviselője


Az elmúlt hónapokban különösen aggasztó eseményekre került sor Magyarországon, de különösen Gyöngyöspatán. Katonai egyenruhába bújt emberek masíroznak az utcákon, félelembe tartva mindenkit. A gyermekeink már a látványtól is depressziósak, a gondolattól is bepisilnek. Ilyen körülmények között nem lehet dolgozni, nem lehet iskolába járni. Nincs más, csak a félelem! – írja közleményében Boldvai László, az MSZP országgyűlési képviselője.

Boldvai László,az MSZP OGY. képviselője közleményében kifejti, hogy megtanultuk már a világháború ideje alatt, hogy mire vezet a fasizmus. A cigány holokauszt megtanította mindenkinek, hogy mindig szégyellnünk kell a múltunkat, igyekeznünk kell jóvátenni a bűneinket. Tartozásunk van roma testvéreink felé. Most bajban vannak, paramilitáris alakulatok fenyegetik őket lemészárlással. Ezt nem lehet nem komolyan venni, ugyanis a napokban már tettlegességre is sor került - írja.
Boldvai levelében felszólítja a felelősen gondolkodó értelmiséget, szálljon síkra a romák védelmében. Mondjanak nemet a mészárlásra.
Boldvai levelében vállalja, hogy 15 fő gyöngyöspatai lakosnak ad munkát, s ideiglenesen - míg nem találnak hajlékot - szállást is biztosít részükre Salgótarjánban.
